Tijdelijke huisvesting scholen

Tussen 2024 en 2027 worden verschillende scholen binnen de gemeente Medemblik vernieuwbouwd. In Medemblik zijn de Meridiaan en de Maria Bernadetteschool inmiddels opgeleverd. De Jozefschool wordt binnenkort opgeleverd en voor de Wegwijzer (Opperdoes) starten de werkzaamheden aankomende zomervakantie.

Vernieuwbouw is het grondig vernieuwen van een bestaand schoolgebouw. Dit is onderdeel van het Integraal Huisvestingsplan Onderwijs (IHP). Op 23 januari 2025 is het IHP 2024-2040 door de gemeenteraad vastgesteld.

Tijdens de werkzaamheden gaan de leerlingen van de scholen naar een tijdelijke school. Deze bevindt zich op het terrein van FC Medemblik.

Op deze pagina informeren wij u over de tijdelijke huisvesting, de plannen en de voortgang.

De scholen die tussen 2024 en 2027 worden  vernieuwbouwd, staan in of nabij de stad Medemblik. Daarom is gekozen voor één locatie voor tijdelijke huisvesting. De tijdelijke huisvesting vindt plaats in noodlokalen op het terrein van FC Medemblik. Deze staan aan de zuidkant van het huidige D-veld van FC Medemblik. Het D-veld is daarom opgeschoven.

Op bepaalde momenten van de dag kan het op de wegen rondom het terrein van FC Medemblik drukker zijn dan u gewend bent. Wij vragen hiervoor uw begrip.

Aanrijroute fiets

Kinderen die met de fiets naar de tijdelijke school komen/ worden gebracht, kunnen gebruik maken van het Wilgenpad. 

Aanrijroute auto

Het is de bedoeling dat kinderen die met de auto naar de tijdelijke school worden gebracht via de normale ingang van FC Medemblik komen. Dit is de ingang aan de Admiraliteitsweg. Hier is ook voldoende gelegenheid om te parkeren. Via deze ingang kunt u met uw kinderen te voet verder over het terrein van FC Medemblik naar de tijdelijke school. 

Aanrijroute vanaf de Wegwijzer Opperdoes

De school, stichting Kopwerk en de gemeente maken samen een verkeersveiligheidsplan voor de route vanaf de Wegwijzer naar de tijdelijke school op het terrein van FC Medemblik. Wanneer hierover nieuwe informatie bekend is wordt dat gedeeld door het schoolbestuur.

Scroll de tabel horizontaal om meer te zien
23 januari 2025 Vaststelling Integraal Huisvestingsplan Onderwijs 2024-2040 (IHP) door de raad. Afgerond
Week 7 2025 Schoolgebouw Meridiaan gereed, verhuizing terug naar schoolgebouw. Afgerond
Week 8 2025 Start Vernieuwbouw Jozefschool en verhuizing naar tijdelijke huisvesting. Afgerond
Week 28 2025 Maria Bernadette gereed, verhuizing terug naar schoolgebouw. Afgerond
Week 19 2026 Jozefschool gereed, verhuizing terug naar schoolgebouw.  
Zomervakantie 2026 Verhuizing de Wegwijzer naar de tijdelijke huisvesting.  
Zomervakantie 2027 De Wegwijzer gereed, verhuizing terug naar schoolgebouw.  

Vernieuwbouwplannen scholen

De Jozefschool maakt  nog een paar maanden gebruik van de tijdelijke school en zal na de meivakantie terugverhuizen. Verder zal de Wegwijzer (Opperdoes) tijdens schooljaar 2026/2027 gebruikmaken van de tijdelijke huisvesting op het terrein van FC Medemblik. De exacte planning wordt via de scholen bekendgemaakt.

De schoolbesturen zijn zelf verantwoordelijk voor de vernieuwbouwprojecten. Voor vragen over de vernieuwbouwplannen van de scholen kunt u terecht bij de schoolbesturen. 

Vragen over vernieuwbouwplannen scholen

De schoolbesturen zijn zelf verantwoordelijk voor de vernieuwbouwprojecten. Voor vragen over de vernieuwbouwplannen van de scholen kunt u terecht bij de schoolbesturen. 

Waarom is gekozen voor het terrein van FC Medemblik als locatie voor de tijdelijke huisvesting van de scholen?

Er is gezocht naar een beschikbare locatie binnen de kern Medemblik. En een locatie die geschikt is om voor de basisscholen achtereenvolgend een plek voor tijdelijke opvang te kunnen bieden. Belangrijke punten bij het zoeken naar een locatie waren goede bereikbaarheid, voldoende parkeergelegenheid en minimaal effect op omwonenden. 

Daarnaast is ook gekeken naar praktische zaken zoals toegankelijkheid voor zwaar verkeer tijdens het plaatsen en opruimen van de tijdelijke gebouwen. Ook moest het wegennetwerk naar de locatie toe, voldoende zijn om de extra tijdelijke belasting aan te kunnen. 

Op de nu gekozen locatie kwamen alle punten samen. Er is ook voldoende grond en ruimte voor spelen.

Hoelang wordt de tijdelijke school gebruikt?

De vergunning voor gebruik op het terrein van FC Medemblik is afgegeven voor 5 jaar.

Wat betekent de tijdelijke huisvesting van de scholen voor mij?

U bent buurtbewoner

U kunt te maken krijgen met andere geluiden (en op andere momenten) dan u gewend bent. Met name tijdens het halen en brengen van kinderen kan het wat drukker zijn in de buurt. Tijdens de pauzes kunt u geluiden horen van spelende kinderen. Het schoolplein en de fietsenstalling worden zo geplaatst dat omwonenden zo min mogelijk last hebben van de geluiden.

U bent ouder van een kind dat gebruik gaat maken van de tijdelijke school

De tijdelijke school ligt natuurlijk op een andere plek dan u gewend bent. Dit kan betekenen dat het halen en brengen iets langer duurt of anders gaat.
Aanrijroutes naar de tijdelijke school vindt u onder het kopje ‘Verkeer’ hierboven.

U bent lid van FC Medemblik

Het D-veld kan tijdelijk niet worden gebruikt in verband met het verplaatsen en renoveren van het voetbalveld. Dit is een tijdelijke situatie. Zodra het veld verplaatst en hersteld is, kan er gewoon worden gevoetbald. Ook tijdens de periode dat de tijdelijke school er staat. Als de tijdelijke school weer weggaat, zal het voetbalveld blijven liggen op de plek waar het nu geplaatst wordt. Omdat de school vooral in gebruik is op momenten dat er niet wordt gevoetbald en getraind, zal u verder weinig merken van de tijdelijke school op het terrein.

U bent weggebruiker

Op bepaalde momenten van de dag kan het op de wegen rondom het terrein van FC Medemblik drukker zijn dan u gewend bent. Wij vragen hiervoor uw begrip.

U bent hondenbezitter en maakt gebruik van het losloopgebied langs het Wilgenpad

De toegang naar de tijdelijke school vanaf het fietspad bevindt zich in het hondenlosloopgebied. Op bepaalde tijden kan het drukker zijn dan u gewend bent. Met name tijdens de start- en eindtijden van de school.

Wanneer vinden er werkzaamheden plaats?

Op dit moment zijn er geen werkzaamheden gepland.

Hoe zit het met verkeersveiligheid?

Natuurlijk is daarover nagedacht. Het terrein van FC Medemblik (waar de tijdelijke school komt), is niet toegankelijk voor verkeer. De Almereweg (langs het bedrijventerrein en de zijkant van het FC Medemblik terrein) is druk, maar wordt niet gebruikt als oversteekplaats naar de school. 

De ingang van de school bevindt zich ook niet aan deze weg. Vanaf het parkeerterrein op de Admiraliteitenweg loopt een voetpad over het terrein van FC Medemblik naar de ingang van de tijdelijke school. Fietsers kunnen de tijdelijke school veilig bereiken via het Wilgenpad. 

De verkeersveiligheid in de directe omgeving van de school wordt goed in de gaten gehouden en zo nodig worden er extra verkeersmaatregelen ingezet.

De school, stichting Kopwerk en de gemeente maken samen een verkeersveiligheidsplan voor de route vanaf de Wegwijzer naar de tijdelijke school op het terrein van FC Medemblik. Wanneer hierover nieuwe informatie bekend is wordt dat gedeeld door het schoolbestuur.

Andere vraag?

Als u andere vragen over de tijdelijke huisvesting heeft, dan kunt u mailen naar onderwijshuisvesting@medemblik.nl(Verwijst naar een e-mailadres).