Verruimde openingstijden horeca tijdens nachtelijke WK-wedstrijden

Tijdens het WK voetbal 2026 kunnen nachtelijke wedstrijden van het Nederlands elftal samen gekeken worden in de horeca. We verruimen hiervoor tijdelijk de openingstijden. Het WK is van 11 juni tot en met 19 juli 2026.

Waarom deze regeling?

Door het tijdsverschil met Noord-Amerika beginnen sommige wedstrijden laat of zelfs ’s nachts. GemeenteBelangen en HvM stelden hierover vragen en we kregen signalen van inwoners en ondernemers. Daarom verleent de burgemeester een tijdelijke, gezamenlijke ontheffing van de sluitingstijden.

Voor wie geldt dit?

De regeling geldt in alle 17 kernen van onze gemeente. Niet elke kern heeft een café, maar vaak is er wel een dorpshuis of sportkantine. Met deze regeling kan in elke kern samen de wedstrijd gekeken worden.

Wanneer mogen locaties open zijn?

Cafés, dorpshuizen, sportkantines en andere openbare inrichtingen mogen tijdens wedstrijden van Nederland en Curaçao open zijn zolang de wedstrijd duurt. De locatie sluit uiterlijk 60 minuten na afloop. Ondernemers hoeven hiervoor geen aparte aanvraag te doen en bepalen zelf of zij gebruikmaken van de regeling.

De verruiming geldt alleen voor de openingstijden binnen. Voor terrassen blijven de normale sluitingstijden gelden en sluiten uiterlijk om 24.00 uur. Het plaatsen van schermen op het terras mag tot 24.00 uur, zolang dit scherm naar binnen is gericht en niet richting de openbare weg.

Geluid, veiligheid en vergunningen

De gebruikelijke geluidsnormen blijven ook gelden, met oog voor veiligheid en leefbaarheid in de omgeving. Ondernemers die binnen tijdelijk meer geluid willen produceren, kunnen zoals gebruikelijk minimaal twee weken vooraf een incidentele festiviteitenmelding doen bij de Omgevingsdienst. Wanneer wedstrijden grootschalig worden georganiseerd, bijvoorbeeld als Nederland ver komt in het toernooi, kan een evenementenvergunning nodig zijn.